41 pacientë me Covid-19 në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës

41 pacientë me Covid-19 në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës

200 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në spitalin e Pejës.

160 janë në oksigjenoterapi dhe tetë po trajtohen në CPAP, sipas njoftimit të spitali.

41 pacientë të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërkohë në 24 orët e fundit, 19 persona janë pranuar dhe 21 janë shëruar, transmeton Klankosova.tv. /Aleanca.press/