Asnjë i vdekur dhe 10 raste të reja me COVID-19

Asnjë i vdekur dhe 10 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar edhe 10 raste të reja.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë këtyre 24 orëve janë shëruar 116 pacientë, kurse 627 të tjerë janë duke luftuar ende me koronavirusin./Aleanca.press/