Barcelona shton interesimin për mbrojtësin e Valencias

Barcelona shton interesimin për mbrojtësin e Valencias

Mbrojtësi i majtë i Valencia, Jose Gaya është njëri nga futbollistët që po kërkohet nga Barcelona, raporton SPORT.

25-vjeçari ka një klauzolë prej 50 milionë euro në kontratën e tij në Mestalla dhe Barcelona janë të gatshëm të fillojnë negociatat me Valencian.

Valencia tashmë ka firmosur me Dani Parejo dhe Francis Coquelin, por nuk ka gjasa të lejojë që Gaya të largohet për një shumë të vogël parash./Aleanca.press/