Bilanci i fundit për Covid-19

Bilanci i fundit për Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë rezultuan 7 raste pozitive me Covid-19.

Në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privat me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe privat me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.202 mostra të marra prej të cilëve 7 raste rezultuan pozitive, 2 raste të shëruara dhe u raportua se nuk ka asnjë rast të vdekjes.

Numri total i rasteve aktive është 103 persona.

May be an image of 1 person and text

 /Aleanca.press/