Bilanci i fundit për Covid-19

Bilanci i fundit për Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë rezultuan 1.069 raste pozitive me Covid-19.

Në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privat me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe privat me metodën RAT, janë testuar gjithsej 7.953 mostra të marra prej të cilëve 1.096 raste rezultuan pozitive, 53 raste të shëruara dhe janë raportuar katër raste të vdekjes.

Numri total i rasteve aktive është 7.854 persona.

May be an image of 2 people and text

 /Aleanca.press/