Bilanci i fundit për Covid-19

Bilanci i fundit për Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë rezultuan 489 raste pozitive me Covid-19.

Në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privat me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe privat me metodën RAT, janë testuar gjithsej 6.310 mostra të marra prej të cilëve 489 raste rezultuan pozitive, 859 raste të shëruara dhe janë raportuar 28 raste të vdekjes.

Numri total i rasteve aktive është 25.290 persona.

May be an image of 1 person and text

 /Aleanca.press/