Bilanci i fundit për Covid-19

Bilanci i fundit për Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë rezultuan 920 raste pozitive me Covid-19.

Në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privat me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe privat me metodën RAT, janë testuar gjithsej 10.321 mostra të marra prej të cilëve 920 raste rezultuan pozitive, 1.698 raste të shëruara dhe janë raportuar 28 raste të vdekjes.

Numri total i rasteve aktive është 24.484 persona.

May be an image of text that says 'Ministria Shändetësisẽ Ministarstva Zdravstva Ministry Health COVID19 BASHKE IA DALIM! E MARTE 07.09.2021 Të vaksinuar brenda 24 orève Të vaksinuar me dozën e parè Numri totali dozave të administruara 15.869 Të vaksinuar me dozën dytë 318.099 வாம் 938.504 620.405 E MARTE 07.09.2021 Numrii testimeve 10.321 Raste pozitive 920 Të shëruar 1.698 Rastet e vdekjes 28 Rastet aktive 24.484'

 /Aleanca.press/