Haradinaj për mbajtjen e referendumit serb: Sulm flagrant mbi sovranitetin e Kosovës

Haradinaj për mbajtjen e referendumit serb: Sulm flagrant mbi sovranitetin e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj referendumit serb në Kosovë.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se pretendimi i Serbisë që të organizojë referendum kushtetues në territorin e Kosovës është sulm flagrant mbi sovranitetin dhe integritetin kushtetues të Kosovës./Aleanca.press/