Katër të vdekur nga COVID-19 në Kosovë dhe 84 raste të reja

Katër të vdekur nga COVID-19 në Kosovë dhe 84 raste të reja

Katër persona kanë vdekur nga Coronavirusi në Kosovë të premten, derisa nga 3.823 testime, 84 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë kësaj 24 orëve të fundit janë shëruar 786 pacientë.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 është 5.371./Aleanca.press/

No photo description available.