Këta janë emrat e pretendentëve kryesorë për çmimin e trajnerit më të mirë të sezonit në Premierligë

Këta janë emrat e pretendentëve kryesorë për çmimin e trajnerit më të mirë të sezonit në Premierligë

Premierliga ka publikuar emrat kandidatëve për të fituar çmimin “trajneri më i mirë i sezonit” në ligën angleze.

Jurgen Klopp, Pep Guardiola, Frank, Howe dhe Viera janë emrat e listës së ngushtë për të fituar këtë çmim.

Pretendetët kryesor nga mediat britanike cilësohen të jenë Klopp dhe Guardiola./Aleanca.press/