Lëndohen dy meshkuj dhe digjet një lopë nga zjarri në Lipjan

Lëndohen dy meshkuj dhe digjet një lopë nga zjarri në Lipjan

Në fshatin Dobraj e Madhe në Lipjan janë lënduar dy persona nga zjarri dhe është djegur një lopë, thuhet në raportin e Policisë, përcjell Aleanca.press.

Ankuesi mashkull  kosovar, ka raportuar se për shkaqe të pa njohura është përfshirë nga zjarri  një shtallë e bagëtive, ku është djegur një kafshë (lopë).  Si pasojë lëndime trupore kanë pësuar edhe  dy meshkuj  kosovarë, të cilët pas marrjes se  ndihmës së parë së QKMF  Lipjan janë liruar në shtëpi. Në vendin e ngjarjes  kanë dalë njësitet policore, eksperti i zjarreve, njësiti i KEDS-it, inspektori komunal dhe veterinari’, thuhet në raport.