Netflix bleu dokumentarin e Kanye West për 30 milionë dollarë

Netflix bleu dokumentarin e Kanye West për 30 milionë dollarë

Thuhet se Netflix ka blerë një dokumentar të Kanye West, që tregon jetën e këngëtarit për 30 milionë dollarë.

Dokumentari shumë-pjesësh, të cilat nuk janë titulluar në kohën e shkrimit, do të tregojnë më shumë se dy dekada të jetës së West, me pamje që nuk janë parë asnjëherë të reperit përmes muzikës, modës dhe karrierës së tij politike, duke përfshirë kandidimin e tij të shkurtër për president në vitin 2020. Raportohet se do të mbulojë gjithashtu vdekjen e nënës së tij Donda në vitin 2007.

Projekti besohet të vijë nga Clarence ‘Coodie’ Simmons dhe Chike Ozah, të njohur më mirë si Coodie dhe Chike, dyshja e videove muzikore që më parë drejtoi dhe prodhoi videot e West për Jesus Walks (Version 3) dhe Through the Wire.

Shifra prej 30 milionë dollarësh u raportua për herë të parë nga Billboard, megjithatë një burim i afërt me projektin i tha Varietetit se kjo nuk është një shumë e saktë, megjithëse botimi nuk bëri me dije nëse shifra ishte më e lartë apo më e ulët.

Nuk dihet nëse divorci i West me Kim Kardashian do të përfshihet në dokumentar.

Ndërsa nuk ka një datë të konfirmuar të lëshimit të dokumentarit, pritet të lansohet në platformën e transmetimit më vonë këtë vit. Netflix nuk ka komentuar.

/Aleanca.press/