‘Nga terri në dritë’, Barcelona arrin fitore me vështërsi kundër Vallecanos

‘Nga terri në dritë’, Barcelona arrin fitore me vështërsi kundër Vallecanos

Barcelona arriti fitore në përballjen kundër Rayo Vallecano, me rezultat 1-2.

Me këtë fitore Barcelona ka siguruar vazhdimin e rrugëtimit në Copa del Rey.

Ishte Rayo Vallecano, ajo që kaloi e para në epërsi me golin e shënuar nga Fran Garcia.

Kurse, Messi barazoi rezultatin në minutën e 70-të.

Golin e epërsisë dhe të fitores për Barcelonën e shënoi De Jong, në minutën e 80-të./Aleanca.press/