Pija që bën mrekulli për mëlçinë

Pija që bën mrekulli për mëlçinë

Mëlçia është shumë më e rëndësishme sesa mendoni. Organi është i vendosur nën mushkëri dhe kryen disa funksione jetësore për trupin e njeriut.

Mëlçia është përgjegjëse për pastrimin dhe rregullimin e gjakut dhe largimin e mbeturinave praj tij. Përveç këtyre ka dhe shumë funksione të tjera, prandaj është shumë e rëndësishme ta mbani të shëndetshme.


Më poshtë ju tregojmë pijen që mund të pini, e cila jo vetëm do mbajë shëndetshëm mëlçinë, por edhe do të ndihmojë në humbjen e peshës. Përbërësit: lëngu i tre limonëve, 1 filxhan majdanoz të prerë, 5 copa selino, 6 gota ujë. Përgatitja: Vendoseni lëngun e limonit, majdanozin dhe selinon në një blender dhe përziejini. Pastaj shtoni ujin dhe përziejini sërish. Lëngun detoksikues duhet ta pini 3 herë në ditë. Këtë metodë mund ta përsërisni pas një jave ose 10 ditësh. Do të shihni që rezultatet do të jenë fantastike.