PSG në bisedime me futbollistin nga Premierliga

PSG në bisedime me futbollistin nga Premierliga

Paris Saint-Germain është i interesuar të marrë Tanguy Ndombele në huazim nga Tottenham Hotspur për pjesën tjetër të sezonit.

Ndombele ka rënë aq poshtë në favorin e Tottenhamit, saqë tani po stërvitet vetëm dhe nuk ka qenë pjesë e skuadrës në dy ndeshjet e fundit të Spurs.

Por Mauricio Pochettino, i cili nënshkroi Ndombele për Spurs nga Lyon në 2019, është ende një admirues i lojtarit. Dhe PSG-ja e Pochettino-s tani është gati t’i ofrojë Ndombeles mundësinë për të kthyer karrierën e tij.

PSG ka nevojë për më shumë cilësi në mesfushë dhe Georginio Wijnaldum ka luftuar për të bërë përshtypje që kur u bashkua me një transferim të lirë nga Liverpool verën e kaluar.

Tottenhami është i prirur të gjejë një klub të ri për Ndombele dhe e di se ata do të luftojnë për të rikuperuar 55 milionë £ që i pagoi Lyonit për të në 2019. Kjo e bën një huazim rezultatin më të mundshëm, për një lojtar që ka ende dy dhe një kanë mbetur gjysmë viti nga kontrata e tij.

Spurs më parë kishte luftuar për të gjetur një klub të ri për Ndombele kur ai kërkoi të largohej verën e kaluar, duke shpresuar të shkonte te Real Madrid, Bayern Munich ose Barcelona.

Ndombele do të preferonte vetëm të largohej nga Tottenham për një klub tjetër të madh, dhe në sipërfaqe PSG do të dukej si një përshtatje e përsosur. Jo vetëm që vetë Ndombele është nga periferitë e Parisit, por PSG ka një admirim prej kohësh për të, pasi u përpoq ta nënshkruante atë në 2020./Aleanca.press/