Rezultatet nga pjesët e para në 6 ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Rezultatet nga pjesët e para në 6 ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Para pak çastesh janë mbyllur pjesët e para në gjashtë ndeshjet e Ligës së Kampionëve, që filluan nga ora 21:00.

45 minutat e parë të derbit të kësaj nate, mes Interit dhe Barcelonës, kanë përfunduar me epërsinë e “Nerazzurrëve” .

Liverpooli e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale kundër Rangers – teksa Napoli po fiton në udhëtim te Ajaxi.

Club Brugge u përkujdes për befasinë, pasi e mbylli pjesën e parë me epërsi ndaj Atletico Madridit.