Tomiaysu më i miri: Arsenal 2-0 Newcastle, notat e lojtarëve

Tomiaysu më i miri: Arsenal 2-0 Newcastle, notat e lojtarëve

Arsenali ka shënuar fitore 2-0 ndaj Newcastle United në kuadër të javës së 13-të në Ligën Premier.

Golat për The Gunners i realizuan Bukayo Saka dhe Gabriel Martinelli.

Arsenali ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.26,me Newcastlen që u vlerësua 6.64.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Tomiaysu, që u vlerësua me 8.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte, Matt Ritchie që u vlerësua me 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Aleanca.press/