Tre të vdekur dhe 278 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Tre të vdekur dhe 278 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri.

Ndërkaq janë konfirmuar 278 raste të reja me këtë virus.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar edhe 975 qytetarë.

Ndryshe, aktualisht në spitalet COVID në Shqipëri po marrin trajtin 35 pacientë.