Uzuni starton ndaj Celticut në Europa League

Uzuni starton ndaj Celticut në Europa League

Myrto Uzuni do ta luaj nga minuta e parë në ndeshjen kundër Celtic në transfertë.

Ferencvaros do të përballet në ditën e sotme kundër gjigandëve skocez, në një vizitë aspak të lehtë për ta.

Ndeshja do të nis në orën 16:30 dhe hungarezët kërkojnë pikën e parë pas dy humbjeve.

Nga krahu tjetër Uzuni dëshiron që të tund rrjetën dhe të kthejë edhe njëherë vëmendjen e tifozëve shqiptarë, pasi nuk arriti që të kthehej në protagonist në dy takimet e tetorit që Shqipëria luajti ndaj Hungarisë dhe Polonisë./Aleanca.press/