Zbulohen emrat e kandidatëve për lojtarin më të mirë të sezonit në Premierligë

Zbulohen emrat e kandidatëve për lojtarin më të mirë të sezonit në Premierligë

Premierliga ka publikuar emrat e lojtarëve kandidatë për të fituar çmimin “Lojtari më i mirë i sezonit” në ligën angleze.

Në listën e emrave të nominuar bëjnë pjesë yjet e skuadrave si Liverpool, Manchester City, Spurs dhe Arsenal.

Tren Alexander Arnold, Mo Salah, Kevin De Bruyne, Joao Cancelo, Heung Min Son, Saka, ëard Proëse dhe Jarrod Boëen janë lista e lojtarëve të nominuar për këtë çmim./Aleanca.press/